BİMYAD | Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği

Hakkımızda

Hakkımızda

Kısa adı BİMYAD olan Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği, 2015 yılında Malatya'da kurulmuş olan bir sivil toplum kuruluşudur. 

Genel merkezi Malatya'da olan BİMYAD, tüm Türkiye'ye yayılan üyeleriyle Türk Basını ve Medyası ile özellikle son yıllarda büyük ilerlemeler kat eden İnternet Yayıncılarına ve tüm basın yayın mensuplarına bir çatı altında toplanma fırsatı veren bir gönüllü hizmet kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir.

Amacı, Türkiye'de büyük ilerlemeler gösteren internet yayıncılığını ciddiyeti olan, en az gazete, radyo ve televizyonlar kadar bir değere sahip bir yayın faaliyeti haline getirmek olan BİMYAD, internet yayıncılığına saygınlık kazandırma ve bu saygınlığın çıtasını her geçen gün daha üst seviyelere yükseltme çabasını taşımaktadır.

Bu amaç ve hedefler doğrultusunda, Malatya ve Elazığ illeri başta olmak üzere çok sayıda internet medyası, gazeteci, yazar ve şair, BİMYAD üyesi olarak bir çatı altında çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. BİMYAD, her geçen gün sayısı artan üyeleri ile daha güçlü, daha etkin bir sivil toplum kuruluşu olmaya devam ediyor.

Dernek Scripti: Medya İnternet