BİMYAD | Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği

’’BİMYAD olarak hertürlü destek olacağız''

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ve Yönetim Kurulu Üyeleri Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği’ni (BİMYAD) ziyaret etti.

’’BİMYAD olarak hertürlü destek olacağız'' Derneğimizden Haberler

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ve Yönetim Kurulu Üyeleri Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği’ni (BİMYAD) ziyaret etti. 
Ziyarette kısa bir konuşma yapan Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ,kırsal kesimlerdeki yetiştiricilerin devletin verdiği desteklerden daha fazla yararlanması için mücadele ettiklerini ve kırsaldaki yetiştiricilerin daha fazla desteklenmesi gerektiğini belirtti. Başkan Akın ‘’biz üzerimize düşen her ne varsa yapmaya hazırız’’dedi.
Birlikler kurulmadan önce küçükbaş hayvan sayısının düşük olduğunu belirten Akın,’’birliklerin kurulmasıyla koyun ve keçi önemsendi ve ciddi mesafeler alındı.Bu durum bizim için memnuniyet vericidir. Yetiştiricilerin sorunlarına çözüm bulmak ve desteklerden yararlanmak için ,Birlik ve yerel yönetimlerle birlikte gereken çalışmaları titizlikle sürdüreceğiz’’diye belirtti. Mera’larla ilgili olarak ciddi çalışmaların yapılmadığını ve hayvan yetiştiricilerinin bu noktada da mağdur olduğunu belirten Malatya Damızlık koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Akın,’’Yerel yönetimlerle birlikte sorunların takipcisi olacağız ve gereken denetimlerin de yapılması noktasında çalışmalarımızı hızlandıracağız’’dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bimyad Genel Başkanı Selim Apohan, Damızlık koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etti. Başkan Apohan, Damızlık koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın’a ‘’faaliyet ve gayretlerinizi taktirle takip ediyor ve çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum ‘’dedi.
’’Bimyad olarak hertürlü destek olacağımızı,özellikle basın yayın organlarımız ve haber sitelerimizi kullanarak ulaşabileceğimiz her noktaya sesimizi birlikte duyurmak adına gereken gayreti göstereceğiz’’dedi.

Site Editörü

Site Editörü / Editör

Tüm Yazıları

Dernek Scripti: Medya İnternet