BİMYAD | Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği

Başkan Apohan'dan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Anma Mesajı

Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği (BİMYAD) Genel Başkanı Selim Apohan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Apohan'dan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Anma Mesajı Derneğimizden Haberler

Başkan Apohan, Çanakkale Zaferi’nin önemli bir dönüm noktası olduğuna vurgu yaptı.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan BİMYAD Genel Başkanı Selim Apohan, Çanakkale Zaferi’nin eşi benzeri olmayan asırlık bir destan olduğunu kaydetti. 
Başkan Apohan, "Düşmanı dize getiren inancın siperleştiği, sonu olmayan bir başlangıcın destanlaştığı tarihin 103. yıl dönümündeyiz. Çanakkale Zaferi askeri bir savaş başarısı olmasından öte ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek vatan müdafaasında yer almış milletimizin dünya tarihine altın harflerle kazıdığı bir mücadeledir. ‘18 Mart Çanakkale Geçilmez’ gerçeğini tarihe mal eden ve binlerce şehidimizin kanla yazdığı, dünya tarihini değiştiren azmin mücadelesi, eşi benzeri olmayan asırlık bir destandır Çanakkale. Vatan sevgisinin, cesaretin ve en yüksek fedakârlıkların sergilendiği 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin ve Şehitler Günü’nün yıl dönümünde, Çanakkale Zaferi’nin kahraman kumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün, bu toprakları kanlarıyla sulayarak bizlere vatan yapan ve dün olduğu gibi bugün de canını seve seve feda eden vatan evlatlarının aziz şehitlerimizin ve şanlı gazilerimizin, kısacık ömürlerine dünya tarihinin kocaman mücadelesini sığdırmış eşsiz kahramanlarımızın huzurunda minnet ve şükranla eğiliyorum” ifadelerini kullandı.
 

Site Editörü

Site Editörü / Editör

Tüm Yazıları

Dernek Scripti: Medya İnternet