BİMYAD | Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği

Başkan Samanlı, “Engelliler İle İlgili Tüm Sorunların Üzerine Gideceğiz”

Battalgazi MHP İlçe Başkanı Mesut Samanlı ve Yönetimi Bimyad’ı ziyaret etti.

Başkan Samanlı, “Engelliler İle İlgili Tüm Sorunların Üzerine Gideceğiz” Derneğimizden Haberler

Battalgazi MHP İlçe Başkanı Mesut Samanlı ve Yönetimi Bimyad’ı ziyarette, öncelikli hedeflerinin “Engelliler” ile ilgili bir çok sorun bulunduğunu ve sorunların üzerine gideceklerini belirtti. Samanlı ziyarette, “Bimyad’ın Genel Başkanlığını yönetimimizle birlikte iadei ziyarette bulunuyoruz. Bimyad göreve başladığımız günden bu yana her türlü projelerimize destek oldular. Akabinde Engelliler ile ilgili hassasiyetlerinden dolayı Bimyad yönetimine teşekkür ediyorum. Engelliler ile ilgili maalesef Malatya’da bir çok sorun bulunmakta. Kaldırımlardan, otobüslere kadar bir çok sorunla karşı karşıyalar. Bu konuda Battalgazi MHP İlçe Başkanlığı olarak bu sorunları yerinde inceledik ve gerekli kurumlarla görüşmelere başladık. “dedi
Başkan Samanlı Engellilerin ihtiyaçları ve sorunları ile ilgili olarak ,’’ ilgili tüm kurumlarla ortak çalışma yapacağız  ve ulaşabildiğimiz tüm engellilere ulaşıp,sorunlara çözüm bulmak için gereken çabayı sarf edeceğiz’’’Engelsiz yarınlar  ve engelsiz bir dünya için sosyal hizmet ve sosyal sorumluluk görevimizi el ele vererek yerine getireceğiz” ifadelerini kullandı.
Battalgazi Belediyesi Başkanlığı tarafından da Battalgazi ilçesinde hayata geçirilecek ve geçtiğimiz aylarda temeli atılan “Engelsiz Yaşam Kampüsü” hakkında da  açıklama yapan Başkan Samanlı, “Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan bey’i yakından takip ediyoruz. Ve çalışmaları hakikaten takdire şayandır. Engelliler için  Engelsiz Yaşam kampüsü adı altındaki Battalgazi mahallesine modern bir tesis kurması da, engelli kardeşlerimize gösterdiği ilgi ve alakanın sınırsız göstergesidir. “şeklinde konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Selim Apohan, “İadei ziyaret için teşekkür ediyorum. Ben ve yönetimim Malatya için çalışan hangi siyasi parti olursa olsun tüm desteğimizi vereceğiz. Göstermiş olduğunuz hassasiyet özellikle Engelli kardeşlerimiz için, takdire şayandır. Bizler sizlerle birlikte engelli kardeşlerimiz için sadece 10-16 Mayıs’da anılan gün olarak değil, 365 günün her gününde engelli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ve onların sorunları ile ilgili tüm gelişmelerin takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz.”ifadelerini kullandı.

Site Editörü

Site Editörü / Editör

Tüm Yazıları

Dernek Scripti: Medya İnternet